ویزای اقامت ۴۸۹ استرالیا

اقامت استرالیا از طریق ویزای ۴۸۹، برای متقاضیانی است که نتوانستند از طریق ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا یا ویزای ساب کلاس ۱۹۰ استرالیا امتیاز لازم را به دست آورند. در ویزای ۴۸۹ استرالیا، از طریق اسپانسر ایالتی برای اخذ اقامت استرالیا، دولت استرالیا یک ویزای موقت ۴ ساله به متقاضی اعطا می کند که برای تبدیل آن به اقامت دائم، فرد باید طبق تعهدش، مدت ۲ سال در استان کم جمعیت مشخص شده زندگی کند و یکسال از این زمان را به صورت تمام وقت در آنجا کار کند.

متقاضیانی که بر مبنای جدول امتیازبندی مهاجرت به استرالیا، بتوانند حداقل ۶۰ امتیاز کسب نمایند، واجد شرایط برای اخذ این ویزا خواهند بود. در این ویزا یکی از ایالت های استرالیا به عنوان ایالت حمایت کننده یا همان اسپانسر ایالتی، ۱۰ امتیاز به متقاضی اعطا می کند و متقاضی باید حداقل ۵۰ امتیاز شخصی به دست آورد تا به مجموع ۶۰ امتیاز برسد. در ویزای ۴۸۹ (اسپانسر ایالت خاص یا اسپانسر خانوادگی)، اگر فرد متقاضی اقوامی در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا داشته باشد و یا از لیست نیروی کار مناطق کم جمعیت واجد شرایط باشد، می تواند از ۱۰ امتیاز استفاده کند. بنابراین متقاضی با ۵۰ امتیاز شخصی، می تواند واجد شرایط اقدام شناخته شود. (اگر فامیل شما اسپانسر شماست احتیاجی به اسپانسرشیپ دیگری ندارید.)

 

برای اقدام جهت اخذ ویزای ۴۸۹ استرالیا، متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:

 1. سن متقاصی در زمان ارسال دعوت نامه زیر ۴۵ سال باشد.
 2. در زمینه زبان در سه سال گذشته، یکی از شروط زیر را داشته باشد:
  • در چهار مهارت آیلتس، حداقل نمره ی ۶ را کسب کرده باشد. یا اینکه در سایر آزمون ها نمره حدنصاب را کسب کرده اید.
  • در مهارت های تافل، برای گوش کردن ۱۲ امتیاز، برای خواندن ۱۳ امتیاز، برای نوشتن ۲۱ امتیاز و برای صحبت کردن ۱۸ امتیاز کسب کرده باشد.
  • از اول ژانويه ۲۰۱۵ در امتحان CAE شرکت کرده و در مجموع امتیاز ۱۶۹ به دست آورده باشد.
 3. در یکی از شغل های ایالتی مورد نیاز دولت استرالیا (STSOL) ، در خواست خود را ارایه دهد.
 4. ارزیابی مدارک: با ارایه مدارک تحصیلی شغلی به یکی از مراکز ارزیابی شغلی تعیین شده، تاییدیه لازم را تهیه نماید.
 5. طبق امتیازبندی مهاجرت به استرالیا، حداقل ۶۰ امتیاز داشته باشد.

 

ویزای کارآفرینی استرالیا از جمله برنامه های سرمایه گذاری این کشور می باشد. این ویزا ویزایی ۴ ساله و موقت است که در صورت انجام تمامی تعهدات به ویزای دائم منجر خواهد شد. برای اقدام جهت دریافت این ویزا متقاضی باید ابتدا از طریق یکی از استانهای استرالیا اقدام نماید و سپس تائیدیه استرالیا را دریافت نماید. این ویزا مناسب افرادیست که تمایل به ایجاد تجارت و سرمایه گذاری در استرالیا را دارند. این نوع ویزا به شما اجازه می دهد تا همسر و فرزندان خود را نیز در پرونده وارد کنید. گرچه این ویزا ۴ ساله است اما در صورت عدم توانایی در اجرای تعهدات و نیاز برای داشتن وقت بیشتر برای ۲ سال دیگر نیز قابل تمدید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *